Panika je stav lidské psychiky, kdy nezvládá aktuální příval informací a nervová soustava se začíná vlivem přetížení hroutit. Proto se také v takové situaci doporučuje maximálně zklidnit, posadit se nebo ulehnout do postele, zhluboka dýchat, přijmout větší dávku vitamínu C, například v podobě Aceroly, doplnit do organismu hořčík (např. Magnesia extra) a postupně se panického ataku zbavit. Panika vzniká z různých příčin a jednou z nich může být i únik vody v bytě. Pokud voda uniká z tlakové hadice od pračky a místo závady je vám ihned zřejmé, nebývá to důvodem k panice, stačí zpravidla uzavřít uzávěr vody, hadici demontovat a nahradit jinou. Bodu z podlahy vytřete, byt necháte pořádně vyvětrat a vysušit, a je klid.
Závažnější problém nastává při úniku vody do zdi. Tam totiž voda může proniknout do elektrických rozvodů a hlavně do zásuvek a vypínačů, a na to je třeba brát zřetel ihned po vstupu do bytu. Proto vám radíme – nepanikařte, zhluboka dýchejte a nežli začnete vytírat vodu z podlahy, vypněte nejprve hlavní jistič v elektrickém rozvaděči, poté uzavřete hlavní uzávěr vody a vzápětí zavolejte instalatérský havarijní servis. Nepokoušejte se oklepávat omítku, abyste objevili místo defektu, instalatéři na odhalení závady používají speciální technologie, například formovací plyn nebo poslechové tyče Hykron, takže je zcela zbytečné provádět tu demolici zdiva.
Vy se naopak snažte zklidnit vhodným pokrmem a nápojem (bez alkoholu a kofeinu), nechte si třeba dovézt pizzu a než instalatéři dorazí, běžte se projít na čerstvý vzduch. Vhodné je zabavit se s přáteli, takže když k vám někdo přijede na návštěvu, zahrajte si karty nebo Člověče nezlob se a brzy zjistíte, že když je vás tu víc, lépe zvládáte krizovou situaci. Instalatéři z havarijní služby většinou přijedou do hodiny, tím se odstranění závady také urychlí a za pár dnů už si možná ani na únik vody nevzpomenete.