Ne každý podnikatel se může pochlubit tím, že mu jeho firma vynáší tolik, kolik by si přál, nebo ještě více. Ba nejeden z podnikatelů si naopak může leda stěžovat na to, jak mu osud není po finanční stránce milosrdně nakloněn, jak je na tom zle.
Jenže stěžovat si na osud nemá smysl. Nic to neřeší. A protože se podobné problémy řešit musí, musí začít i podobný podnikatel přemýšlet nad tím, jak ze zmíněných problémů ven, jak se jich zbavit. Protože nevýnosné podnikání není k ničemu, to může přinášet namísto uspokojení leda tak stále nové a nové problémy, které se špatnou finanční situací nějak souvisejí.
Soukromý podnikatel tedy musí zkusit cokoliv. Více pracovat, přijít s nějakým novým a výnosným nápadem, osekat výdaje, které jsou postradatelné a podobně. A když i toto všechno selže? Pak se nedá dělat nic jiného než si vzít půjčku.
Mohlo by to vypadat docela jednoduše, že? Dotyčný si zajde někam do banky, tam mu dají peníze a on zase může vést normální život, může zachránit své podnikání a být v klidu.
Jenže ono to ani zdaleka tak jednoduché není. A sice z toho důvodu, že je nezbytné jakéhokoliv z poskytovatelů půjček přesvědčit o tom, že dostane své peníze i s úroky zpátky. A to se zejména v bankách zvládá jenom velice obtížně, protože ty mají vysoké nároky, co se příjmů žadatele, jeho registrů dlužníků a dalších záležitostí týká.
A ten, kdo v bance neuspěje? Tomu třeba pomůže hypotéka bez registru od nebankovní společnosti. Protože u té to nebývá ani s prokazováním příjmů, ani se záznamy v registrech dlužníků zase až tak žhavé. Tady je hlavní, zda člověk dokáže splácet a zda má nějakou nemovitost, kterou by se mohl za půjčené finanční prostředky zaručit. A když se splní aspoň toto, je pomoc jistá.
A proto podnikatelé při hledání půjček často sázejí na tuto hypotéku. Je to jistota, že přečkají těžké časy.